LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Champions League/ Liverpooli thyen Atletikon, Leipzigu trondit në fund PSG-në

3 Nëntor 2021, 21:54, Sport CNA

Janë mbyllur edhe gjashtë ndeshjet e mbrëmjes në Champions League. Nuk  kanë munguar surrpizat, teksa Leipzigu ka barazuar në fundin e ndeshjes PSG-në me anë të një penalltie.

Kafituar Liverpooli që pret biletën e kualifikimit. Triumfon gjithshtu Manchester City, Interi dhe Sportingu. Ajaxi ka bërë surprizën në Gjermani duke mundur 1-3 Dordmundin. Këto janë të gjitha rezultatet e mbrëmjes.

Liverpool ? Atletico Madrid 2-0
Jota 13′  Mane 21′

Sporting ? Besiktas 4-0

Manchester City ? Club Brugge 4-1
Foden 15′ Mahrez 54′ Sterling 72′ Gabriel Jesus 90+2’/ Stones 17′

Leipzig ? PSG 2-2
Nkunku 08′ Szoboszlai 90+3’/ Wijnaldum 21′ 40′

Sheriff Tiraspol ? Inter 1-3
Traore90′ Brozovic 54′, Skriniar 66′ Sanchez 82′

Dortmund ? Ajax 1-3

Lajmet e fundit nga