LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Benzema nderon Realin, Milani “i jep dorën” Champions League

3 Nëntor 2021, 19:45, Sport CNA

Real Madrid mundi 2-1 Shakhtar Donetsk, në takimin e xhiros së katërt të Champions League. Golit të Benzema pas 14 minutash lojë, iu përgjigj Fernando në fund të fraksionit. Gjithsesi, Benzema do rikthente skuadrën në avantazh pas një ore lojë. Skuadra e Ancelottit është kështu në vendin e parë në grup.

Dramë në San Siro. Milani nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 me Porton. Diaz realizoi për miqtë në minutën e gjashtë, por një autogol i Mbemba në të 60-tën riktheu balancat. Kështu, ?djalli? është në vendin e fundit në grup me vetëm 1 pikë dhe vetëm mrekullia mund të bëjë që ata të kualifikohen.

 

 

 

Lajmet e fundit nga