LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tre lojtarë nga Kategoria Superiore, trajneri i të rinjve të Kosovës publikon listën për sfidën ndaj Shqipërisë

3 Nëntor 2021, 17:20, Sport CNA

Kosova U21 do përballet me 16 nëntor me Shqipërinë U21 me datën 16 nëntor, në kuadër të kualifikueseve të Euro 2023. Trajneri i dardanëve, Michael Nees ka bërë publike edhe listën e lojtarëve. Tekniku ka vendosur të ftojë edhe 3 lojtarë të Kategorisë Superiore.

Bëhet fjalë për Leard Sadriun dhe Melos Bajrami të Skënderbeut. Mes të përzgjedhurve është edhe Altin Bytycci i Kukësit. Kosova ka grumbulluar deri më tani vetëm 3 pikë, pas katër ndeshjesh.

Ekipi i Nees renditet në vendin e parafundit, ku ndodhet në një grup me Çekinë, Shqipërinë, Anglinë, Slloveninë dhe modestët nga Andorra.

Lajmet e fundit nga