LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kupa e Shqipërisë/ Mbyllen sfidat, fitojnë të mëdhatë, surprizën e bën Egnatia

3 Nëntor 2021, 15:20, Sport CNA

Mbyllen sfidat e Grupit A dhe B në Turin e Dytë të Kupës së Shqipërisë. Egnatia ka bërë surprizën duke mundur Kukësin me shifrat 3-1. Golat janë realizuar nga Imeri dhe dopieta e Pedors, ndërsa Puntus ngushtoi diferencat.

Nga ana tjetër Vllaznia, Partizani, Laçi dhe Teuta kanë fituar takimet e tyre në Kupën e Shqipërisë, duke mos pasur një surprizë në këto takime të para. Ndërkaq, Skënderbeu është ndalur në Ballsh me një barazim 1-1.

REZULTATET:

Grupi A 

Korabi-Teuta 0-1 

Besëlidhja-Partizani 0-1 Zhunior p? 7?

Bylis-Skënderbeu 1-1 Hadroj 1?/ Moraesh 84?

Ora 16:45

Dinamo-Tirana

Grupi B 

Tomori-Laçi 0-1 Ademi 32?

Pogradeci-Vllaznia 0-2 Hoxhaj 2?, Mustedanagic 75?

Egnatia-Kukësi 3-1 Imeri 3?, Pedro 37?, 65?/ Puntus 67?

Flamurtari-Kastrioti 0-0

Lajmet e fundit nga