LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Champions League/ 23 gola në 6 sfida! Bajerni, Barça dhe Juve nuk falin. Ja të gjitha rezultatet

2 Nëntor 2021, 21:50, Sport CNA
Champions League/ 23 gola në 6 sfida! Bajerni, Barça dhe Juve nuk

U luajtën mbrëmjen e sotme 6 sfidat e vlefshme për grupet e Champions-it. Spektakël nuk mungoi, teksa në fushë zbritën emra të rëndësishme të futbollit Europian, si Bajern, Mançester Junajtid, Juventus, etj.

Sipkasin trumfet e Bajernit, Barcelonës dhe Juves, teksa dueli Atalanta-Junajtid përfundoi në barazim. Plot 23 gola të shënuar në 6 sfidat. Ylli i mbrëmjes ishte Levandovski me 3 golat e shënuar.

ATALANTA-MANÇESTER JUNAJTID 2-2

Iliçiç 12′, Zapata 56’/ Ronaldo 45+1, 90+2′

BAJERN MYNIH-BENFIKA 5-2

Levandovski 26′, 61′, 84′, Gnabri 32′, Sane 49′ / Morato 38′, Nunez 74′

DINAMO KIEV-BARCELONA 0-1

Fati 70′

SEVILJA-LILË 1-2

Okampos 15′ / Dejvid 43′ (p), Ikone 51′

JUVENTUS-ZENIT 4-2

Dibala 11′, 58′, Kieza 74′, Morata 82’/ Bonuçi 26′ (autogol), Azmun 90+2′

VIJAREAL-JANG BOJS 2-0

Kapo 36′, Danjuma 89′

 

Lajmet e fundit nga