LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gasperini “sulmon” Ronaldon: A e di si i thonë në italisht shkofsh në …?!

3 Nëntor 2021, 10:53, Sport CNA
Gasperini “sulmon” Ronaldon: A e di si i thonë në italisht

Atalanta ishte shumë pranë një fitoreje historike përballë Manchester United, por festën në fund ia prishi, në njëfarë mënyrë, Cristiano Ronaldo. Gjithsesi, në përfundim të takimit, zikaltrit e Bergamos morën duartrokitje pafund në stadiumin ?Gewiss? për spektaklin e ofruar.

?Ishte një mbrëmje fantastike, në fund erdhi goli i Ronaldos. Do të kishte qenë një arritje e pabesueshme, por ne patëm një ndeshje të mrekullueshme. Nëse do të kishim fituar, do të ishte më e mira. Iu afruam. Jemi shumë krenarë, na vjen keq që pësuam në shtesë, do të kishte qenë diçka e madhe.?

Gasperini tregon dhe ?përplasjen? që ka pasur në fund të ndeshjes me ?yllin? e mbrëmjes, Cristiano Ronaldon:

?Ronaldo? Në fund të lojës iu afrova dhe i thashë: ?A e di se i thonë në italisht shkofsh në djall? Është lojtar i çmendur. Dikush mund të thotë se është problem, por të kesh një problem të tillë??

Atalanta renditet në vendin e tretë në Grupin F, por nëse i fiton të dyja sfidat e mbetura ndaj Young Boys dhe Villarealit kalon në fazën tjetër.

Lajmet e fundit nga