LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy muaj më parë i vdiq vëllai, ndërron jetë futbollistja 23-vjeçare

2 Nëntor 2021, 16:20, Sport CNA
Dy muaj më parë i vdiq vëllai, ndërron jetë

Futbollistja italiane, Vittoria Campo, ka ndërruar jetën në moshën 23-vjeçare.

Lojtarja e cila shkëlqeu me skuadrën e femrave të Palermo në Serie C, ka ndërruar jetë, vetëm dy muaj pasi i vëllai i saj vdiq. Ky i fundit më 1 shtator, pësoi atak kardiak, teksa u gjend i vdekur në shtëpi.

Të njëjtin fat ka pasur edhe motra e tij ditën e djeshme.

Vittoria Campo, kishte shfaqur probleme shëndetësore fillimisht dhe u transportua menjëherë në spital.

Megjithatë pavarësisht ndihmës së dhënë nga mjekët, ajo nuk ia doli dot, duke u ndarë nga jeta në moshë shumë të re.

Në orët e ardhshme pritet të ketë një përgjigje përfundimtare, se çfarë i solli vdekjen futbollistes italiane, e cila e luante këtë sport që në moshë të vogël.

Lajmet e fundit nga