LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tre presidentët e La Liga-s, ndër 100 personat më të pasur në Spanjë

2 Nëntor 2021, 14:57, Sport CNA
Tre presidentët e La Liga-s, ndër 100 personat më të pasur

Çdo vit, revista Forbes , e specializuar në botën e biznesit dhe financave, ka bërë publik 100 njerëzit më të pasur në Spanjë në këtë 2021 me një listë shumë të detajuar.

Në vend të parë është Amancio Ortega , aksioneri mazhorancë i Inditex, në vendin e dytë është vajza e tij Sandra Ortega . Më vonë kemi Rafael del Pino, Juan Roig Alonso dhe Juan Carlos Escotet, përkatësisht presidentë të Ferrovial, Mercadona dhe Banesco.

Mes gjithë këtyre emrave, janë tre protagonistë (dy presidentë dhe një CEO) që kanë hyrë plotësisht në listë dhe që kanë të bëjnë me botën e futbollit.

1.Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez i cili është i 12.

2.Presidenti i Villarreal, Fernando Roig Alonso i cili është i 15.

3.Miguel Angel Gil Marin, aksioneri kryesor i Atletico Madridit i cili pozicionohet i 67.

Lajmet e fundit nga