LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bëri lëmsh ndeshjen Roma-Milan, vjen dënimi për Fabio Mareskën

1 Nëntor 2021, 21:01, Sport CNA
Bëri lëmsh ndeshjen Roma-Milan, vjen dënimi për Fabio

Gjyqtari Fabio Mareska iu bë makth mbrëmjen e djeshme skuadrës së Romës duke i penalizuar në shumë raste në sfidën e humbur 1-2 ndaj Milanit.

Rrjeti shpërtheu në kritika mbi penalltinë e fituar nga Ibrahimoviç apo 11 metërshin e padhënë ndaj Romës pas një faulli në zonë të Simon Kjaer ndaj kapitenit Lorenco Pelegrini.

Për të shlyer gabimet e Mareskës, Shoqata e Arbitrave në Itali ka vendosur ta pezullojë për 2 ndeshje gjyqtarin, duke i dërguar një mesazh të qartë për arbitrin skandaloz në këtë takim.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Shoqatës nuk i ka pëlqyer aspak mënyra si Mareska e ka menaxhuar takimin si dhe numri i kartonëve të verdhë ishte shumë i lartë dhe jo i domosdoshëm.

Tani Murinjo ka një arsye të qetësohet pasi thirrjet e tij u dëgjuan, por Roma humbi 3 pikët?

Lajmet e fundit nga