LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Droni në ndeshjen ndaj Hungarisë në Elbasan, FIFA gjobit FSHF-në

1 Nëntor 2021, 19:29, Sport CNA
Droni në ndeshjen ndaj Hungarisë në Elbasan, FIFA gjobit

Kombëtarja shqiptare vazhdon të vuajë pasojat e veprimeve të ndodhura jashtë fushës, por jo vetëm.

Pasi u gjobit nga FIFA me 150 mijë franga dhe 1 ndeshje pa praninë e tifozëve për shkak të incidenteve të ndodhura në ?Air Albania? në sfidën me Poloninë, Kombëtarja ka marrë një goditje tjetër.

FSHF-ja është gjobitur nga FIFA dhe dy herë të tjera. E para, për dronin që u ngrit në ?Air Albania? në sfidën ndaj Hungarisë në 5 shtator. Droni mbante një banderolë ku shkruhej ?Taulant Balla, Elbasani ty të do?.

Këtë FIFA e cilëson si ?veprim që cënon sigurinë e ndeshjes që përfshin hedhjen e objekteve, ngritjen e dronëve apo përcjelljen e mesazheve jo të duhura për një ndeshje sportive.

Për këtë, FSHF-ja është gjobitur me 37 500 franga. Shtuar kësaj shumë dhe gjoba prej 5 mijë frangash për shkak të tejkalimit të numrit të kartonëve në sfidën ndaj Polonisë që kuqezinjtë luajtën në transfertë në datën 2 shtator.

Lajmet e fundit nga