LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Konte prezantohet te Totenhemi: Klub me ambicie, nuk e pranova ofertën më parë sepse…

2 Nëntor 2021, 13:09, Sport CNA
ZYRTARE/ Konte prezantohet te Totenhemi: Klub me ambicie, nuk e pranova

Tashmë është zyrtare, Antonio Konte është trajneri i ri i Totenhemit. Ish-tekniku i Interit, Juventusit, Çelsit dhe i Italisë ka firmosur një kontratë 2-vjeçare deri në 30 qershor 2023 me opsion rinovimi me klubin londinez.

Këtë lajm e ka bërë vetë zyrtare ?Spurs?-at me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj. Gjithashtu ka pasur dhe një reagim vetë nga Antonio Konte me anë të një postimi në profilin e tij të rrjetit social ?Facebook? duke shkruar:

?Jam jashtëzakonisht i lumtur që i rikthehem stërvitjes dhe e bëj këtë në Mbretërinë e Bashkuar dhe në një klub të Premier Ligës që ka ambicie të jetë sërish protagonist.

Totenhemi ka objekte më të avancuara dhe një nga stadiumet më të mira në botë. Mezi pres të filloj punën për të përcjellë tek ekipi dhe tifozët pasionin, mentalitetin dhe vendosmërinë që më kanë dalluar gjithmonë, si lojtar dhe si trajner.

Verën e kaluar bashkimi ynë nuk ndodhi sepse fundi i marrëdhënies sime me Interin ndodhi më vonë dhe isha ende emocionalisht shumë i përfshirë me fundin e sezonit, kështu që ndjeva se nuk ishte ende koha e duhur për t?u kthyer në stërvitje.

Por entuziazmi ngjitës dhe vendosmëria e zotit Levi në dëshirën për të më besuar mua këtë detyrë tashmë kishte goditur në shenjë. Tani që rasti është kthyer, kam zgjedhur ta shfrytëzoj me shumë bindje.?

Lajmet e fundit nga