LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E BUJSHME/ Po shkëlqen në Turqi, Maqedonia e Veriut fton për herë të parë ish-sulmuesin e Kukësit

3 Nëntor 2021, 11:14, Sport CNA
E BUJSHME/ Po shkëlqen në Turqi, Maqedonia e Veriut fton për

Maqedonia e Veriut do të luajë dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Armenisë më datë 11 nëntor dhe Islandës më 14 nëntor.

Ditën e sotme, trajneri Blagoja Milevski ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar, ndërsa bie në sy prezenca e Valon Et?hemit.

Sulmuesi 24-vjeçari firmosi me Istabulspor në Turqi gjatë merkatos së janarit dhe këtë sezon po shkëlqen në ligën e parë turke pasi në 10 ndeshje ka dhënë 4 asiste.

Ish-sulmuesi i Kukësit ka pranuar ftesën e Maqedonisë dhe është grumbulluar për herë të parë nga trajneri Milevksi për dy ndeshjet kualfikuese.

Et?hemi ka luajtur një ndeshje me Kombëtaren U21 të Shqipërisë, ndërsa nuk është grumbulluar më nga Shqipëria e për këtë arsye ka pranuar ftesën e Maqedonisë.

Lajmet e fundit nga