LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Thyhet Tirana, Dinamo e Shkëmbit i jep "leksion" në derbi

3 Nëntor 2021, 17:42, Sport CNA

Dinamo dhe Tirana u përballën në sfidën e parë të fazës së 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë, një kompeticion të cilin të dy skuadrat e kanë objektiv, edhe për faktin që paraqet rrugën më të shkurtër për një vend në garat europiane.

Blutë e Bledi Shkëmbit triumfuan me rezultatin 2-0, në një ndeshje të dominuar nga dinamovitët. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë. Kjo ishte humbja e parë për Tiranën në këtë sezon.

FT: Dinamo-Tirana 2-0

Ibraimi 25′ (p), Skuka 39′

39? Supergol i Skukës. Aksion i shkëlqyer i Dinamos me sulmuesin i cili merr pasimin nga Çinedu, i shmanget mbrojtësit dhe portierit para se të dërgojë sferën në rrjetë. 2-0.

GOOOL Dinamo në avantazh, Skuka ndalet me faull nga Bekaj. Ibraimi tregohet i saktë nga pika e bardhë.

Formacionet zyrtare:
Dinamo (4-3-3): Harizaj; Siljanovski, Sidibe, Imami, Isaevski; Demiri, Haxhiu, Ibraimi; Skuka, Mihana, Çinedu.

Tirana (5-3-2): Bekaj; Toshevski, Behiratce, Hoxhallari, Najdovski, Përgjoni; Toli, Limaj, Hoti; Ngo?o, Seferi

Lajmet e fundit nga