LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Është kthyer në heroin e Manchesteri Unitedit, Ronaldo bën reagimin e papritur

3 Nëntor 2021, 21:07, Sport CNA
Është kthyer në heroin e Manchesteri Unitedit, Ronaldo bën

Kristiano Ronaldo ishte përsëri protagonist në Champions Ligë. Portugezi shënoi dy herë ndaj Atalantës dhe evitoi humbjen për skuadrën e tij. Por ajo që bëri më shumë përshtypje ishte reagimi i sulmuesit pas ndeshjes.

Një video e publikuar për televizionin ?BT Sport? ka bërë xhiron e botës. Ronaldo reagoi në mënyrë mjaft normale pas perfomancës së tij ndaj Atalantës. Shprehja e fytyrës la të kuptonte që ai nuk ishte i impresionuar nga golat.

Për të këto ndeshje  tanimë  janë diçka mjaft normale, pasi nuk është hera e parë që ai është deçisiv për skuadrën e tij. Edhe pse në moshën 36 vjeçare, Ronaldo vazhdon ende të luajë në nivelet më të larta. Në Champions në këtë sezon ka realizuar 5 gola me Mançester Junajtid.

And again.

? @Cristiano#UCLpic.twitter.com/zRkFIXfEbk

— Football on BT Sport (@btsportfootball) November 2, 2021

Lajmet e fundit nga