LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lajme të mira për kombëtaren, Broja rikthehet në stërvitje me Sauthamptonin

4 Nëntor 2021, 07:30, Sport CNA
Lajme të mira për kombëtaren, Broja rikthehet në

Më në fund ka lajme të mira për Kombëtaren. Armando Broja ka hedhur pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer në stërvitje me Interin vetëm pak ditë para pushimit të Kombëtareve.

20-vjeçari i mungoi ekipit të tij në dy sfidat e fundit duke u bërë një mungesë e rëndësishme pasi dëmtimi për Brojën erdhi në momentin më të mirë ku i dha skuadrës 4 pikë në dy ndeshje. Sulmuesi i Kombëtares shënoi në fitoren ndaj Lidsit vetëm 2 javë më parë, ndërsa shënoi dhe në barazimin 2-2 kundër Bërnlejt, aty ku dhe u dëmtua.

Vetë faqja e Sauthemptonit ka shpërndarë foto të Brojës në stërvitje me mbishkrimin ??U rikthye!??, duke çuar në delir tifozët anglez. Sauthemptoni luan në fundjavë ndaj Aston Vilës dhe me shumë mundësi do të jetë një tjetër mundësi për Brojën të tregojë vlerat e tij si futbollist.

Lajmet e fundit nga