LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Katër ekipet e kualifikuara deri tani në fazën e 1/16-ve të Champions League

3 Nëntor 2021, 22:23, Sport CNA

Kanë përfunduar mbrëmjen e sotme sfidat e katërta në grupet e Ligës së Kampionëve. Kështu, faza e 1/16-ve ka filluar të marrë formë duke njohur momentalisht katër skuadra. Në Grupin B, Liverpuli udhëheq bindshëm me 12 pikë pas 4 ndeshjesh, duke u kualifikuar zyrtarisht në fazën tjetër. E njëjta vlen dhe për Ajaksin në Grupin C, që udhëheq me pikë të plota, duke siguruar kualifikim më tej.

Në Grupin F, Bajerni vazhdon serinë e fitoreve duke marrë një kualifikim të lehtë edhe pse kishte Barcelonën në grup. Ndërsa në Grupin H, e pagabueshmja është Juvja që arrin të sigurojë kualifikimin për në fazën tjetër. Ndërkohë, në javët në vazhdim do të zhvillohen dhe 2 xhiro të tjera në fazën e grupeve, ku do të mësohen dhe 12 skuadrat e tjera të kualifikuara më tej.

Lajmet e fundit nga