LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dembele ndalet sërish, dëmtimi i 13-të që kur ka shkuar te Barcelona

4 Nëntor 2021, 18:26, Sport CNA
Dembele ndalet sërish, dëmtimi i 13-të që kur ka shkuar te

Një tjetër problem fizik mban jashtë fushës së blertë Ousmane Dembele, që në këtë sezon ka luajtur 25 minuta në një ndeshje në Champions League dhe asnjë minutë në kampionatin spanjoll.

Siç informon raporti mjekësor i publikuar nga klubi i Barcelonës, francezi vuan nga një shqetësim muskular në kofshën e majtë. Ish-ylli i Borussia Dortmundit do të qëndrojë jashtë fushës së blertë për një periudhë të papërcaktuar.

Për Dembele ky është dëmtimi i 13-të i ndryshëm, që kur ka ardhur në Barcelonë në verën e vitit 2017. Deri më tani, sulmuesi ka munguar në 98 ndeshje që ka luajtur skuadra blaugrana.

Lajmet e fundit nga