LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FORMACIONET ZYRTARE/ Uzuni sfidon skocezët, Mourinho injoron sërish Kumbullën, Sarri “dhuratë” Strakoshës

4 Nëntor 2021, 19:31, Sport CNA
FORMACIONET ZYRTARE/ Uzuni sfidon skocezët, Mourinho injoron sërish

Europa League zbret në fushë në orën 21.00, për takimet e xhiros së katërt të grupeve. Ferencvaros sfidon Celtic, me trajnerët që kanë publikuar formacionet zyrtare.  Nga minuta e parë për hungarezët e nis Myrto Uzuni. Sulmuesi shqiptar shpreson të jetë në një natë të mirë sonte dhe të jetë ai që do vendosë sfidën. Ferencvaros nuk ka grumbulluar akoma asnjë pikë.Te Lazio e nisin Strakosha dhe Hysaj (Marseille-Lazio).

Marseille-Lazio, rreshtimet:

Marseille (4-4-1-1): Pau Lopez; Rongier, Saliba, Caleta-Car, Luan Peres; Lirola, Kamara, Guendouzi, Under; Payet; Milik.

Lazio (4-3-3): Strakosha; Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj; Basic, Lucas Leiva, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Pedro.

 

Në Conference League spikat  Roma-Bodo/Glimt.  Trajner i italianëve, Mourinho ka vendosur që si shumë herë këtë sezon, të lërë në stol Kumbullën. Shqiptari vijon të mbetet jo i preferuari i portugezit. Roma e fillon ndeshjen me Abraham në sulm. Lojtari me pashaportë anglezë do ketë edhe mbështetjen e El Sharaaëy dhe Zanioo. Në mesfushë qëndron Veretout. Në portë i zakonshi Patricio.

Formacionet:

Roma (4-2-3-1): Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Cristante, Ibanez; Darboe, Veretout; Zaniolo, Mkhitaryan, El Shaarawy; Abraham.

Bodo/Glimt (4-3-3): Haikin; Sampsted, Moe, Lode, Bjorkan; Brunstadt Fet, Hagen, Konradsen; Solbakken, Botheim, Pellegrino.

Lajmet e fundit nga