LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Barazimi ndaj Bylisit, Memelli optimist: I mposhtim në ndeshjen e kthimit

4 Nëntor 2021, 12:55, Sport CNA
Barazimi ndaj Bylisit, Memelli optimist: I mposhtim në ndeshjen e kthimit

Migen Memelli, trajneri i Skënderbeut, deklaroi pas ndeshjes ndaj Bylisit ku barazuan 1-1, se synimi i korçarëve ishte që kualifikimin ta arrinin që në Ballsh, por tani duhet ta realizojnë pas dy javësh në shtëpi.

?Pavarësisht se Bylisi është në Kategorinë e Parë, ka një ekip mjaft të mirë, por ne duke ditur që kemi edhe ndeshjen e kthimit në shtëpinë tonë, ishim përgatitur që ta mbyllnim kualifikimin që në ndeshjen e parë. U përpoqëm që t?u jepnim hapësira edhe lojtarëve që kanë marrë më pak minuta. U munduam që të ndërtonim një skuadër solide dhe të denjë.

Në pjesën e parë gjërat nuk shkuan edhe aq mirë. Në pjesën e dytë ishim ndryshe, kemi barazuar dhe mund të kalonim edhe në avantazh. Ky është futbolli dhe duhet që ta kalojmë me sukses Bylisin në ndeshjen e kthimit dhe të sigurojmë kualifikimin?, tha trajneri Memelli.

Lajmet e fundit nga