LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Perla" e Myrto Uzunit në Europa League po bën xhiron e mediave

5 Nëntor 2021, 07:20, Sport CNA
"Perla" e Myrto Uzunit në Europa League po bën xhiron e

Myrto Uzuni ka treguar mbremjen e djeshme të gjithë klasin e tij në ndeshjen ndaj Sëlltikut, me një gol shumë të veçantë. Dikur quhej një gol ?alla Del Piero?, me gjuajtjen e preferuar të ish-sulmuesit italian në shtyllën e dytë ku portieri nuk e arrinte. Sot quhet ?tiraggiro?? e Lorenco Insinje dhe në thelb mbetet e njëjta lëvizje. Uzuni ka treguar se mund ta bëjë edhe ai në perfeksion goditjen e italianëve të sipërpërmendur.

Sulmuesi rregulloi topin dhe pasi pa korridorin, e harkoi atë në shtyllën e dytë, ku portieri nuk mund ta mbërrinte. Një goditje përfekte që mori duartrokitjet e merituara e që tregoi edhe një herë talentin e jashtëzakonshëm të sulmuesit shqiptar.

Lajmet e fundit nga