LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leao ndez derbin e Milanos: Duam të fitojmë para tifozëve tanë

6 Nëntor 2021, 09:18, Sport CNA
Leao ndez derbin e Milanos: Duam të fitojmë para tifozëve

?Derbi i Milanos është i ngjashëm me atë të Lisbonës që kam përjetuar. Në fushë është një betejë dhe fitorja është gjëja më e rëndësishme?.

Kështu i ka nisur fjalët e tij Rafael Leao, në një intervistë të dhënë për ?La Repubblica?. Sulmuesi portugez foli në prag të derbit të Milanos që do të luhet të dielën më 20:45 dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në Oversport.

KUJTIMET NË DERBI-  ?Mbaj mend mirë atmosferën e mrekullueshme në derbin tim të parë, edhe pse e humbëm. Më pas atë që fituam vitin e kaluar me asistimin tim tek Ibra. Këtë vit ne duam të fitojmë para tifozëve?.

PIOLI-MALDINI-IBRA? ?Pioli është një trajner kërkues. Maldini është një idhull që flet me thjeshtësi në mënyrë që secili prej nesh të japë më të mirën. Pastaj Zlatan, një shembull i vërtetë për të kaluarën dhe për të tashmen?.

Lajmet e fundit nga