LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet telefonata 20 sekondëshe që i ndryshoi mendjen Ronaldos

5 Nëntor 2021, 13:37, Sport CNA

Rikthimi i Kristiano Ronaldos te Mançester Junajtid bëri bujë të madhe për vetë faktin se ishte i pamenduar dhe ndodhi në fundin e merkatos verore.
ronaldo ferguson. Ylli portugez ishte afër transferimit te rivalët e Sitit, pasi më parë agjenti i tij Jorge Mendesh i kishte ofruar kartonin e Ronaldos ??qytetarëve??.

Por ??Daily Mail?? ka zbuluar një telefonatë 20 sekondëshe të Kristiano Ronaldos me mentorin e tij Sër Aleks Ferguson. Sipas asaj që shkruan gazeta britanike, Ferguson i është drejtuar Ronaldos me fjalët: ??Mos shko te Siti??.

Kjo frazë ka mjaftuar që Ronaldo të ndryshojë destinacionin brenda qytetit të Mançesterit. Ferguson është një ndër personat më thelbësor për karrierën e 36-vjeçarit, që kur e transferoi në vitin 2003 nga Sporting Lisbona.

Lajmet e fundit nga