LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Xavi Hernandez është trajneri i ri i Barcelonës

5 Nëntor 2021, 11:38, Sport CNA
ZYRTARE/ Xavi Hernandez është trajneri i ri i Barcelonës

Tashmë është zyrtare, Xavi Hernandez është trajneri më i ri i Barcelonës.

42-vjeçari ka gjetur marrëveshjen me klubin Al-Sad për prishjen kontratës në mënyrë konsensuale dhe Barça nuk do të jetë e detyruar t?i paguajë asgjë klubit nga Katari.

Këtë gjë e njoftoi vetë Al-Sad nëpërmjet një postimi në rrjete sociale duke shkruar:

??Xavi na informoi disa ditë më pare për dëshirën e tij për të shkuar te Barcelona në këtë moment, për shkak të krizës aktuale që po kalon klubi i qytetit të tij. Ne e kuptojmë dhe vendosëm të mos i ndalojmë rrugën??, shkruhej në deklaratën e klubit.

Lajmet e fundit nga