LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KATEGORIA E PARË/ Bylis në kërkim të fitores së 8 radhazi, përballje direkte në Shijak për vendin e dytë

7 Nëntor 2021, 11:26, Sport CNA
KATEGORIA E PARË/ Bylis në kërkim të fitores së 8

Do të zhvillohet sot java e 8-të e Kategorisë së Parë. 14 ekipe do të zbresin në fushë, ndërsa dje u luajt Maliqi-Butrinit e mbyllur në barazim 1-1. Bylis kryesues kërkon fitoren e 8-të radhazi. Ballshiotët kanë një ndeshje të lehtë në letër pasi sfidojnë Vorën që ndodhet në vendet e fundit të renditjes.

Përballje direkte në Shijak, Erzeni vendas përballet me Korabin dhe kjo ndeshje do të vendos se cila skuadër do të qendrojë në vendin e dytë pasi diferenca mes dy ekipeve është vetëm një pikë. Tomori i vendit të 3-të përballet me Tërbunin në transfertë, Apolonia pret Besëlidhjen në shtëpi, kurse Lushnja përballet me Turbibën. Në Peqin, Shkumbini pret Besën kurse Burreli sfidon Pogradecin.

Kategoria e Parë

Java e 8-të/ Ora 14:00

Erzeni-Korabi

Shkumbini-Besa

Tërbuni-Tomori

Apolonia-Besëlidhja

Lushnja-Turbina

Burreli-Pogradeci

Vora-Bylis

Lajmet e fundit nga