LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trajneri i Spezias çudit me vlerësimet për Rei Manajn: Po na jep dorë të madhe!

7 Nëntor 2021, 10:38, Sport CNA

Rei Manaj është duke përjetuar moment të vështirë në karrierën e tij. Pas shkëlqimit dhe komenteve pozitive të marra në periudhën kur u integrua me ekipin e parë të Barcelonës, kalimi te Spezia rezultoi si lëvizje e gabuar për sulmuesin. Tashmë nuk do të llogaris më edhe Kombëtaren, pasi Reja e ka mbajtur jashtë për ndeshjet e nëntorit.

Ndërkohë Thiago Motta e ka preferuar vetëm në minutën e 80 në ditën e sotme, atje ku Spezia fitoi me shifrat 1-0 ndaj Torinos. Në total, Manaj numëron 200 minuta deri tani me Spezian në Serinë A dhe ka qenë në fushë për vetëm 7 ndeshje, ku në 6 prej tyre ka hyrë nga stoli në minutat e fundit, shkruan “Sport Ekspres”.

Statistikat janë dëshpëruese, por trajneri e vlerëson jo pak: ?Manaj hyri dhe bëri mirë ndaj Torinos, ndihmoi shokët e ekipit. Po provon dhe e ka lënë veten të gatshëm për të ndihmuar skuadrën. Që kur ka ardhur te Spezia, Manaj po na jep një dorë të madhe dhe mund që të shënojë?, u shpreh Motta.

Lajmet e fundit nga