LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Seedorf befason me deklaratën: Milani do të imponojë lojën e vet, Interit i mungon instinkti vrasës

7 Nëntor 2021, 10:24, Sport CNA
Seedorf befason me deklaratën: Milani do të imponojë lojën e

Për derbin e Milanos ka folur edhe ish-lojtari i të dyja ekipeve Clarence Seedorf. Në një intervistë të dhënë për La Gazzetta dello Sport, holandezi komentoi mbi situatën e të dyja klubeve, për lojtarëve të caktuar të ekipeve, si dhe në fund e mbylli më disa fjalë për të ardhmen e tij.

INTER-MILAN- ?Milani imponon lojën e vet dhe mbrohet 15-20 metra më lart. Është një qëndrim që duhet mbajtur edhe në Evropë. Interit i mungon instinkti vrasës, ata duhet të mësojnë të mbyllin ndeshjet më shpejt?.

KESSIE-TONALI-BARELLA- ?Kessie mendon për karrierën e tij përpara parave. Midis Tonalit dhe Barellës jam më shumë me lojtarin e dytë. Është pjekur shumë. Tonali duhet të vazhdojë kështu, të ketë ambicie, është në moshën kur më të fortët fillojnë të bëjnë diferencën?.

E ARDHMJA- ?Unë jam gjithmonë i hapur dhe i disponueshëm për projekte interesante, ku ka vullnet për të ndërtuar. Nuk kam pse të jem detyrimisht si trajner futbolli, synimi im është të jem në gjendje që të sjellë vlerë?.

Lajmet e fundit nga