LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Partizani merr fitoren e parë në kampionat për këtë sezon

7 Nëntor 2021, 14:44, Sport CNA
Partizani merr fitoren e parë në kampionat për këtë

Partizani ka siguruar sot fitoren e parë të këtij kampionati, duke mundur në Kamzë Kastriotin me shifrat 2-0 në atë që ishte takimi i drejtpërdrejtë për fundin e tabelës së klasifikimit.

Emiljano Musta shënoi në të 36 me një goditje perfekte nga distanca. E vetmja mënyrë sesi mund të vinte goli në një ndeshje ?të fjetur?.

Ndërkohë në pjesën e dytë, Kastrioti e ka shtuar tepër ritmin dhe kishte shumë mundësi për të barazuar rezultatin.

Në disa aksione ishte Teqja që shpëtoi portën e Partizanit. E teksa Kastrioti po provonte gjithçka për të barazuar në fund, Rrapaj dyfishoi shifrat në të 89 duke vulosur rezultatin

KASTRIOTI-PARTIZANI 0-2
37? Musta, 90? Rrapaj

Lajmet e fundit nga