LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Andryi Shevchenko është trajneri i ri i Genoas

7 Nëntor 2021, 13:49, Sport CNA
ZYRTARE/ Andryi Shevchenko është trajneri i ri i Genoas

Andryi Shevchenko tashmë është zyrtarisht trajneri më i ri i skuadrës italiane Genoa.

Ish-sulmuesi i Milanit ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare me klubin italian deri më 2024 ku do të përfitojë dy milion euro në sezon.

Në pritje të prezantimit  zyrtar, Genoa dhe Sheva kanë konfirmuar marrëveshjen në rrjetet sociale.

Kjo është avantura e parë e Shevçenkos në Serinë A si trajner.

Lajmet e fundit nga