LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Laçi nuk di të ndalet më, mposht Teutën dhe vazhdon ngjitjen në klasifikim

7 Nëntor 2021, 14:47, Sport CNA
Laçi nuk di të ndalet më, mposht Teutën dhe vazhdon

Laçi ka arritur të marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat, teksa kanë mposhtur 2-0 skuadrën e Teutës, e cila e mbylli takimin me 10 lojtarë. Goli i parë dhe u realizua nga Mentor Mazrekaj në minutën e 41? pas një goditje dënimi me një gjuajtje-kros, por topi përfundoi menjëherë në rrjetë pa u devijuar nga asnjë futbollist.

Goli i dytë u shënua nga Guindo në minutën e 90+1? pas disa kombinimeve dhe sulmuesi i kurbinasve nuk fal para porte duke dërguar peshë tifozët. Me këtë sukses, Laçi ngjitet përkohësisht në vendin e katërt në kuotën e 11 pikëve, ndërsa Teuta klasifikohet në vendin e tretë me 12 pikë.

FT | LAÇI 2-0 TEUTA

Mazrekaj 42?, Guindo 90+1?

Lajmet e fundit nga