LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lazio bind ndaj Salernitanës, Verona “mace e zezë” për Napolin

7 Nëntor 2021, 19:04, Sport CNA
Lazio bind ndaj Salernitanës, Verona “mace e zezë”

Lazio ia del të mposhtë 3-0 Salernitanën, në takimin për javën e 12-të të Serie A. Gjithçka rezultoi e lehtë për skuadrën e Mauricio Sarrit, e cila kaloi në epërsi të dyfishtë pas 36 minutash me Pedro dhe Immobile. Goli i 3-të do vinte nga Alberto, në të 70-tën. Ky 3 pikësh ndihmon tej mase lacialët për rënditjen, ndërsa modestët e sapongjitur në elitë zhytën në vendet e fundit.

Napoli-Verona përfundoi 1-1. Simeone ?tundi rrjetën? në minutën e 13-të për skuadrën veroneze, sakaq Di Lorenzo vendosi menjëherë ekuilibrat. Rezultati do mbetej i pandryshuar deri në fund. Kujtojmë që ishte pikërisht Verona që la jashtë Championsit napoletanët në edicionin e kaluar, duke i marrë pikë.

Lajmet e fundit nga