LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Milan-Inter, ja formacionet zyrtare të derbit të Milanos

7 Nëntor 2021, 18:21, Sport CNA
Milan-Inter, ja formacionet zyrtare të derbit të Milanos

Duke filluar nga ora 20:45, e gjithë Italia dhe jo vetëm do të jetë më sy nga derbi i Madoninës, Milan-Inter.

Kuqezinjtë vijnë pas një forme fantastike në kampionat ku në 11 ndeshje nuk e kanë provuar ende shijen e humbjes. Pioli ka arritur të krijojë një grup ku mbizotëron harmonia, dhe Milani po bën shumë mirë këtë sezon.

Nga ana tjetër, Interi duke se ka lënë prapa sikletet, dhe është rikthyer fuqishëm ndeshjet e fundit. Zikaltrit numërojnë 3 fitore radhazi në kampionat dhe Champions, ndërsa ndaj Milanit do të kërkohet vazhdimësia.

Inzagi do të hedhë nga minuta e parë mesfushorin Hakan Çalhanoglu i cili vjen si një ish në këtë takim, pasi kaloi katër sezone te kuqezinjtë.

FORMACIONET ZYRTARE

 

Lajmet e fundit nga