LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Harxhi: Berisha i vetmi lider që mund të bashkojë të gjithë fraksionet

2 Nëntor 2021, 18:32, Politikë CNA
Harxhi: Berisha i vetmi lider që mund të bashkojë të

Ish kandidatja për kryetare të PD, Edith Harxhi ka treguar hapur mbështetjen e saj ndaj ish kryeministrit Sali Berisha dhe është një nga kritiket më të forta të kreut të PD, Lulzim Basha.

E ftuar në studion televizie në Syri Tv me gazetaren Juli Krisafi, e pyetur nëse po mendon të garojë për kreun e PD, Harxhi është shprehur se aktualisht mbështet Berishën pasi e sheh si të vetmin lider që mund të bashkojë fraksionet dhe të ringrejë PD.

Sipas saj, Berisha është i vetmi që e ka këtë energji për ta bërë këtë.

?Unë aktualisht mbështes zotin Berisha si i vetëm lider që mund të bashkojë të gjithë fraksionet.

Ne duhet të ndërmarrim katër hapa: I pari është largimi i Bashës, bashkimi, vendosja e disa elementevë në statu dhe rrëzimi i Edi Ramës.

Berisha është i vetmi që mund të prodhojë një energji dhe sinergji të këtij lloj?, shprehet Harxhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga