LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nëntori nis me diell/ Temperatura deri në 23 gradë në këtë fillim muaji

1 Nëntor 2021, 06:15, Sociale CNA
Nëntori nis me diell/ Temperatura deri në 23 gradë në

Vendi ynë deri në mesditë do të jetë me kthjellime dhe vranësira, më të dukshme këto në zonat Veri ? veriperëndimore.

Ndërsa orët vijuese shtojnë gradualisht vranësirat duke sjellë reshje të pakta si fillim në zonat Veriore, por gjatë natës reshjet do të përfshijnë të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim të lartë mbi 5 ballë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga