LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot i kthjellët me mëngjes të ftohtë/ Njihuni me parashikimin e sinoptikanëve

28 Tetor 2021, 05:04, Sociale CNA
Mot i kthjellët me mëngjes të ftohtë/ Njihuni me

Shqipëria do  jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët përgjatë gjithë vijës bregdetare gjatë ditës.

Ndërsa zona e ulët dhe malore parashikohet të jenë me kthjellime dhe kalime të herë pas hershme të vranësirave,ku më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por, kostante mbeten vlerat e mesditës duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare  dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga