LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rikthehet moti i ngrohtë/ E diela me diell pranvere

17 Tetor 2021, 06:02, Sociale CNA

Territori shqiptar do të mbizotërohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, duke sjell në vend alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta.

Pritet që vanësirat të jenë më të fokusuara përgjatë shtrirjes Lindore. Ndërsa kthjellimet më të dukshme do të jenë në zonën e ulët dhe bregdetare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do të fryejë kryesisht e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në det dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga