LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Korça zgjohet në bardhësi/ Nisin reshjet e para të borës

14 Tetor 2021, 06:58, Sociale CNA
Foto-Korça zgjohet në bardhësi/ Nisin reshjet e para të

Qarku i Korçës është zgjuar mëngjesin e sotëm, i veshur me vellon e bardhë të borës.

Temperaturat në Juglindje kanë rënë në nivelet 3°C.

Reshje bore, raportohet se  ka pasur edhe  në Malin e Gramozit në Kolonjë, në Mokër të Pogradecit, në fshatin Panarit dhe Shtyllë, Dardhë e Voskopojë.

Nuk raportohen probleme me qarkullimin, pasi reshjet e borës kanë qenë të lehta.

Por, drejtuesit e automjeteve paralajmërohen që të mos lëvizin pa zinxhirë./CNA.al

Lajmet e fundit nga