LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje intensive në jug dhe dëborë në lartësitë mbi 1000 m/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

14 Tetor 2021, 06:05, Sociale CNA

Territori Shqiptar do të jetë në dominimin një sistem i dendur vranësirash, i cili do të gjeneroj reshje të kosiderueshme.

Zonat Veriore dhe Qëndrore do të jenë me reshje me intensitet të ulët dhe mesatar. Ndërsa në zonat Jugore reshjet do të jenë edhe me intensitet të lartë. Ky sistem vranësirash pritet të sjelli reshje dëbore në zonat malore Verilindore dhe Lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi VeriLindor duke sjell në det dallgëzim mbi 5 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga