LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E diela me shi dhe me temperatura deri në 24 gradë/ MeteoAlb sjell suprizat e motit

10 Tetor 2021, 06:05, Sociale CNA
E diela me shi dhe me temperatura deri në 24 gradë/ MeteoAlb sjell

Vendi ynë mbetet me vlera të ulta barike të cilat do të sjellin mot kryesisht të vranët, me të shpeshta vranësirat paraqiten në Qendër dhe Jug të territorit duke rrezikuar reshje shiu si edhe reshje te pakta dëbore në zona të thella malore.

Por pasditja përmirëson përkohësisht motin duke rikthyer kthjellimet, kjo pasi mbrëmja shton serish vranësirat duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zonat Jugore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në orët e mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi verior veriLindor duke gjeneruar ne Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 4  ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga