LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rriten temperaturat/ E premtja e ngrohtë dhe e kthjellët

22 Tetor 2021, 05:54, Sociale CNA
Rriten temperaturat/ E premtja e ngrohtë dhe e kthjellët

Vendi ynë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave, të cilat më të theksuara do të jenë në zonën Veriore.

Por në orët vijuese vranësirat do të shtohen gradualisht, ku në orët e vonë të natës do të krijojnë mundësi për reshje të pakta si fillim në Veriperëndim.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do të fryejë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga