LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mëngjes i ftohtë, por mesdita ngrohet/ Reshje të përkohshme shiu në zonat jugore

18 Tetor 2021, 06:11, Sociale CNA

Vendi ynë në pjesën më të madhe do të jetë me mot të kthjellët dhe kalime të lehta vranësirash, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në bregdet  dhe zonen e ulët.

Por herë pas here do të kenë kalime vranësirash të pakta edhe në këto zona. Ndërsa në zonat malore vranësirat të jenë më të shpeshta duke sjell reshje të izoluara në ekstremin Jugor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjell në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga