LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Diell dhe temperatura deri në 24 gradë/ Rikthehen ditët e ngrohta

19 Tetor 2021, 06:03, Sociale CNA
Diell dhe temperatura deri në 24 gradë/ Rikthehen ditët e ngrohta

Ditët sotme do të jetë prezent moti i qëndrueshëm.

Më të dukshme kthjellimet dhe vranësirat e lehta priten të jenë në ultësirën perëndimore.

Ndërsa alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpshta do të kenë zonat malore. Megjithese do të ketë vranësira nuk parashikohen reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30-35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjell në det dallgëzim deri në 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga