LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira/ Ja, në cilat qytetet do të ketë shi

21 Tetor 2021, 05:51, Sociale CNA

Qendra anticiklonare mbi Ballkan sjell në Shqipëri kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat bregdetare.

Ndërsa në dy skajet Veriperëndim dhe Jugperëndim të territorit, në qytetet Shkodër dhe Lezhë, vranësirat do të jenë më të dukshme, duke rrezikuar shira të dobët dhe të izoluar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten lehte në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 25°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga