LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot i kthjellët me diell/ Temperatura pranverore në Vjeshtë

20 Tetor 2021, 06:05, Sociale CNA
Mot i kthjellët me diell/ Temperatura pranverore në Vjeshtë

Territori shqiptar vijon të jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike si pasoj e vlerave të larta barike, të cilat do të sjellin dominimin të kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave në një pjesë të mirë të vëndit.

Por në intervale të shkurtra kohore vranësirat do të bëhen më të dukshme përgjatë zonës Lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do të fryejë kryesisht e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor Jugperëndimor duke sjell në det dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga