LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bien temperaturat deri në 1 gradë/ Rikthehet i ftohti

25 Tetor 2021, 06:11, Sociale CNA

Orët e para të ditës do të jetë me vranësira të shpeshta të cilat do të krijojnë mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara në zonat Jugore, ndërsa Qendra dhe Veriu mbeten vetëm në ndikimin e vranësirave.

Parashikohet që moti në vijim të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave te pakta ne te gjithe territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi, kryesisht Verilindor duke sjelle ne brigjet e Adriatikut dhe Jonit  dallgëzim deri ne 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga