LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në të gjithë vendin/ E shtuna me vranësira dhe erë

23 Tetor 2021, 05:49, Sociale CNA
Reshje shiu në të gjithë vendin/ E shtuna me vranësira dhe

Paraditja dhe mesdita do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, të cilat herë pas here do të sjellin reshje të pakta.

Ndërsa në vijim vranësirat do të shtohen duke sjell shira të dobët në të gjithë Shqipërinë, ku lokalisht shirat do të jenë me intensitet edhe mesatar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 3 – 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga