LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po troket dimri/ Zbuloni surprizat e motit këtë fundjavë

22 Tetor 2021, 12:30, Sociale CNA

Dita e premte dhe e shtunë do të jenë nën ndikimin e vranësirave dhe rreshjeve të pakta të shiut duke sjellë temperatura tipike të vjeshtës.

Sipas sinoptikanes Lajda Porja, për sa i përket ditës së dielë do të kemi masa ajrore të ftohta nga poli i veriut duke sjellë temperatura shume të ulta në territor si edhe reshje shiu.

Parametri i erës do të jetë problematik, ku në momente të vecanta do të jetë edhe 70 apo 75 kilometra në orë duke bërë që bregdeti të përfshihet nga stuhitë e forta te erës./CNA.al

Lajmet e fundit nga