LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot i kthjellët por i ftohtë/ Pasditja me shtim vranësirash

26 Tetor 2021, 06:03, Sociale CNA
Mot i kthjellët por i ftohtë/ Pasditja me shtim vranësirash

Sot mbetet qarkullimi  i masave ajrore të ftohta që kanë depërtuar në Ballkan duke kushtëzuar në territorin Shqiptar, mot të kthjellet por të ftohtë.

Pjesa e dytë e ditës, sjell në zonat Veriperëndimore dhe skajin Jugor, herë pas here vranësira të shpeshta, por mundësira për reshje thuajse zero.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehte në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior ? verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim jo më shumë se 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga