LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E premtja e ngrohtë dhe e kthjellët/ MeteoALB parashikon temperatura deri në 23 gradë

29 Tetor 2021, 05:34, Sociale CNA

Vlerat e larta  barike do të sjellin mbizotërim të kthjellimeve gjatë gjithë ditës në zonat bregdetare.

Ndërsa zona e ulët dhe zona malore do të kenë herë pas here kalime të pakta vranësirash, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat e thella ne Verilidje të vendit tonë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Juglindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim te ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga