LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njihuni me të moshuarën që u diplomua në moshën 85 vjeçare

18 Tetor 2021, 14:38, Kuriozitete CNA

Jihad Button nga Palestina është diplomuar në moshën 85 vjeçare.

Nënë e shtatë fëmijëve, Button është shprehur se ka qenë gjithnjë e dhënë pas shkolës, pas dijes dhe librave. Ajo ka kryer kurse të ndryshme për gjuhësi, fe dhe matematikë.

Kam pasur rastin të studioj. Kur dëgjoj për një mundësi për arsimim, jam gjithnjë pjesë e saj. Herën e fundit kur aplikova në Kfar Bara, të gjithë rreth meje e dinin sa e doja arsimin dhe zakonisht lexoja libra por jo libra shkollorë.

Ata më treguan për certifikatën Kfar Bara dhe më pyetën nëse do të doja të bashkohesha. Unë thashë kudo ku ka arsim do të shkoj. Pastaj dy miq më regjistruan dhe unë studiova atje “, ka rrëfyer 85 vjeçarja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga