LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Misteri rreth alienëve/ Teoritë konspirative më të famshme

27 Shtator 2021, 06:54, Kuriozitete CNA
Misteri rreth alienëve/ Teoritë konspirative më të famshme

Ende mbetet mister çdo gjë që lidhet më jetën jashtëtokësore. Ka dëshmi të shumta por asnjë të provuar në mënyrë absolute.

Në lidhje më teoritë aliene janë 5, ato më të famshmet.

Sipas kësaj teorie, jashtëtokësorët i shohin njerzit vetëm si posedues të inteligjencës së jashtëzakonshme. Nuk na kontaktojnë në mënyrë që të mos zbehin zhvillimin e jetës në Tokë, ndërsa mund të na kontaktojnë vetëm nëse evoluon njerëzimi. Por gjithsesi ata na vazhgojnë gjatë gjithë kohës.

Jashtëtokësorët në Tokë kanë dërguar materiale që kanë evoluar në disa forma të jetës. Këtë e bëjnë përmes asteroideve dhe objekteve të tjera fluturuese, ku bashkëngjisin baktere që mundësojnë të zhvillohet jeta në planet.

Mendohet se jashtëtokësorët e avancuar teknologjikisht, kanë kontaktuar me qeverinë amerikane në vitin 1948 dhe bënë një marrëveshje me ta, ku jashtëtokësorët u dhanë teknologjinë e tyre të avancuar, ndërsa SHBA-të u ofruan në formë shkëmbimi, të drejtën për të eksperimentuar me njerëzimin.

Britaniku Franklin, ka fshehur gjurmët e qenve gjigantë garues në Artikun kanadez. Thuhet se ata janë jashtëtokësorë, të cilët janë përgjegjës për vdekjen rreth 20 personave pjesë e një ekspedite të humbur në Arktik gjatë vitit 1840.

Hëna në disa teori konsiderohet si rrugë e shkurtër që solli anijen kozmike të alienëve në Tokë, 11 mijë vite më parë. Brenda saj jetojnë jashtëtokësorët dhe po manipulojnë me trurin tonë.

Një organizatë fetare, e cila pohon se jeta në tokë është krijuar nga jashtëtokësorët të quajtur Eloh. Ata shpesh vizitojnë tokën, por janë zëvendësuar nga perënditë dhe engjëjt.

Raca ariane janë pasardhësit e jashtëtokësorëve, të cilët janë shndërruar në njerëz. Sipas kësaj teorie, Hitleri po fshihet nga jashtëtokësorët dhe po e pret kohën e ardhjes së Rajhut të katërt.

Jashtëtokësorët që janë zvarranikë, kanë aftësi që të ndryshojnë-skllavërojnë njerëzimin dhe t?i vendosin jashtëtokësorët në elitën shoqërore, politike dhe financiare të Tokës. Me sa duket, disa prej tyre janë mbretëresha britanike, Elizabeta II dhe ish-presidenti amerikan, George Bush.

Ata me të vërtetë ekzistojnë, maskojnë çdo efekt të jashtëtokësorëve në planetin tonë, madje edhe në mesin e agjentëve ndodhen jashtëtokësorët.

Ata shpesh kanë vizituar tokën, dhe kanë ndihmuar të ndërtojnë piramidat dhe gurët e ?Stonehenge?, ndërsa dëshmi e ekzistencës së tyre, thuhet se janë gdhendjet në muret e piramidave./CNA.al

Lajmet e fundit nga